Przemysł
spożywczy
Rolnictwo
i hodowla
Gastronomia Pralnictwo Chemia
instytucjonalna
Chemia
samochodowa
Zielona
chemia

Zielona chemia

Ekologiczne mydła oraz środki czystości do sprzątania i prania DRACO Green Professional oraz ECOPURO stworzone w oparciu o założenia zrównoważonego rozwoju.

Od ponad 20 lat tworzymy najwyższej jakości chemię profesjonalną m.in. dla przemysłu spożywczego, rolnictwa, pralnictwa oraz dla klientów indywidualnych. Doskonale wiemy, że potrzeby rynku wciąż rosną, a światowe zasoby surowców są ograniczone. Dlatego w 2023 roku zdecydowaliśmy się wprowadzić do naszej oferty ekologiczną – zieloną chemię, produkowaną w oparciu o założenia zrównoważonego rozwoju. Nowe produkty oferowane pod marką DRACO Green Professional oraz ECOPURO są odpowiedzią na potrzeby firm działających w branży utrzymania czystości i usług pralniczych oraz klientów indywidualnych, dla których świadomość i odpowiedzialność za środowisko są tak samo ważne, jak dla nas.

Zasady zrównoważonego rozwoju stosujemy w naszej działalności od lat, minimalizując zużycie energii i zasobów naturalnych przy jednoczesnym ograniczeniu tworzenia odpadów niebezpiecznych. W ramach naszego programu zrównoważonego rozwoju każdego roku staramy się uniezależniać wzrost produkcji od zużywania zasobów, zmniejszać ilości odpadów i minimalizować emisję CO2.

Zasady, jakie stosujemy przy produkcji zielonej chemii

Wykorzystujemy surowce odnawialne
Ograniczamy produkcję odpadów oraz nadmierne zużycie wody
Planujemy procesy produkcyjne w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć użycie substancji niebezpiecznych
W procesach technologicznych wykorzystujemy zieloną energię
Stosujemy energooszczędne technologie produkcji
Opracowujemy receptury produktów, uwzględniając 
ich ilości zdolności do biodegradacji i emisyjność
Nie stosujemy substancji testowanych na zwierzętach

Przykład naszych działań

Przykładem naszych działań może być ograniczenie wprowadzenia na rynek plastiku dzięki ponownemu wykorzystaniu opakowań. Każdego roku zwiększamy ilość opakowań pozyskiwanych z rynku wtórnego, zmniejszając tym samym zapotrzebowanie na opakowania nowe. Współpracujemy z firmami zajmującymi się odzyskiem opakowań, ale też sami planujemy dostawy do naszych klientów tak, żeby przy każdorazowej realizacji zamówienia odbierać puste opakowania i palety. Przemyślana praca naszego działu logistyki to nie tylko oszczędność finansowa, ale także działalność proekologiczna skutkująca ograniczeniem emisji CO2.

Zrównoważony rozwój w DRACO to także dostarczanie przemyślanych technologii utrzymania czystości i higieny w obiektach naszych klientów. Tworząc nowe receptury naszych produktów, mamy na uwadze ograniczenie ilości odpadów oraz oszczędzenie wody i energii. Nasze podejście do projektowania produktów sprawia, że zapewniamy bezpieczeństwo i ochronę środowiska w całym łańcuchu dostaw.

W DRACO chcemy angażować się w tworzenie świata, który zapewni wszystkim lepszą przyszłość i wyższą jakość życia. Jako producent chemii profesjonalnej jesteśmy świadomi naszej ekologicznej i społecznej odpowiedzialności. Naszym celem jest wniesienie istotnego wkładu w ochronę klimatu. Dlatego do 2030 roku chcemy zmniejszyć o połowę emisję gazów cieplarnianych spowodowaną naszą produkcją chemiczną w porównaniu z 2022 rokiem. Naszą ambicją jest pełna netto-neutralność klimatyczna do 2050 roku.